REKLAMA
Znaleziono 6688 wyników
Górny Śląsk: rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield"artykuł
Pokaż artykuł
Górny Śląsk: rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield"
Jednym z tych trendów, które coraz mocniej zaczynają wpływać na rozwój dojrzałych rynków magazynowych, jest rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield". Powody to zarówno kurczący się bank niezagospodarowanych gruntów, jak i dążenie firm do realizacji celów ESG. W Polsce tym regionem, który ma jeden z największych potencjałów w zakresie inwestycji z obszaru "brownfield", jest Górny Śląsk, a jak pokazuje raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield "Kopalnie biznesu", śląskie ma już na tym polu wiele sukcesów.
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce
Ponad jedna trzecia wszystkich pracowników Polskiej Grupy Górniczej gotowa jest odejść z pracy w górnictwie pod warunkiem uzyskania jednorazowej odprawy pieniężnej lub przejścia na pomostowy urlop do emerytury – tak wynika z ankiety, którą spółka przeprowadziła w grudniu 2024 roku wśród swoich pracowników.
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcą
Firma GN Poland, stanowiąca część założonej w Danii Grupy GN – światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań audio, wideo i gamingowych oraz systemów słuchowych – wynajmie ponad 2000 mkw. powierzchni w butikowym biurowcu Saski Crescent w centrum Warszawy. Nowa siedziba firmy zajmie całe 3. piętro obiektu. Nieruchomość, położona u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, uznawana jest za jedną z najlepiej ocenianych lokalizacji na biurowej mapie stolicy i oferuje nowoczesne, energooszczędne i atrakcyjne środowisko pracy. GN Poland wprowadzi się do Saskiego Crescent pod koniec tego roku. Najemcę w poszukiwaniu nowej siedziby wspierała agencja doradcza Colliers. Wynajmującym jest CA Immo, któremu w komercjalizacji budynku towarzyszy CBRE.
Na terenie Terminalu T5 Baltic Hub powstanie baza dla morskiej farmy wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Terminalu T5 Baltic Hub powstanie baza dla morskiej farmy wiatrowej
PGE Polska Grupa Energetyczna oraz duńska firma Ørsted wydzierżawią przyszły terminal T5 na terenie gdańskiego portu. T5 będzie bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. Terminal, który powstanie poprzez zalądowienie akwenu o powierzchni ponad 21 hektarów, ma być gotowy do użytku w 2026 r.
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracy
Nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Kolejna znana zagraniczna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. TIER-Dott - europejski operator współdzielonych rowerów, hulajnóg i rowerów elektrycznych właśnie oficjalnie otworzył we Wrocławiu swoje nowe biuro centralne. Firma kontynuuje swoją misję tworzenia miast przyjaznych ludziom, a nie samochodom. W ramach swojego zaangażowania w lokalne inicjatywy i zrównoważoną infrastrukturę firma otworzyła nowe biuro we Wrocławiu, skoncentrowane na funkcjach finansowych. Oznacza to nie tylko ekspansję firmy w regionie, ale też nowe ciekawe miejsca pracy dla mieszkańców miasta.
Ruszyła budowa morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 [FILM]
Dwie lądowe stacje elektroenergetyczne, trasy kablowe łączące wybrzeże z infrastrukturą energetyczną, baza serwisowa w Łebie – rozpoczęła się budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. Po podjęciu w maju br. finalnych decyzji inwestycyjnych i zamknięciu rekordowego w historii polskiej energetyki finansowania projektowego, jeden z największych projektów energetycznych współczesnej Polski wszedł w fazę realizacji.
Ogłoszono przetarg na najważniejszą część Parku Zielonej Energii w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na najważniejszą część Parku Zielonej Energii w Gliwicach
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach ogłasza przetarg, który ma wyłonić wykonawcę najważniejszego elementu Parku Zielonej Energii (PZE) – nowoczesnego bloku energetycznego składającego się z kotła wielopaliwowego (który w innowacyjny sposób pozwoli uzyskać energię z lokalnych odpadów nienadających się już do segregacji i dalszego odzysku) oraz infrastruktury towarzyszącej – m.in. magazynu ciepła i komina wraz z wieżą widokową. Zgodna z największymi standardami środowiskowymi instalacja wyniesie gliwickie ciepłownictwo systemowe na zupełnie inny poziom. Treść przetargu jest dostępna na stronie internetowej gliwickiego przedsiębiorstwa.
Stacja Niepodległości 82inwestycja
Pokaż inwestycję
Stacja Niepodległości 82
Skarżysko-Kamienna, Aleja Niepodległości 82
[Rusko] Droga krajowa nr 5 Lubawka-Strzegom-Wrocław-Żmigród(-Leszno-Poznań-Bydgoszcz)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Rusko] Droga krajowa nr 5 Lubawka-Strzegom-Wrocław-Żmigród(-Leszno-Poznań-Bydgoszcz)
Strzegom
[Poznań] PTB Nickel wybudowało w Poznaniu Kamienicę za Teatremartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] PTB Nickel wybudowało w Poznaniu Kamienicę za Teatrem
Firma budowlana PTB Nickel zakończyła w Poznaniu realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej spółki...
[Poznań] Na Hevelii zawisła wiechaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Na Hevelii zawisła wiecha
Już pod koniec 2013 roku do mieszkań na Osiedlu Hevelia w Poznaniu wprowadzą się pierwsi lokatorzy....
[Wrocław] Nowe miejsce dla wrocławskich kupców już prawie gotoweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe miejsce dla wrocławskich kupców już prawie gotowe
Blisko 150 stanowisk będą mieli do dyspozycji kupcy w Centrum Biznesu Grafit. Oprócz tego w budynku...
[Gdańsk] Inpro sprzedało blisko 40% apartamentów  w inwestycji Kwartał Kamienicartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Inpro sprzedało blisko 40% apartamentów w inwestycji Kwartał Kamienic
Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, notowany na GPW, realizuje zgodnie z planem...
[Wrocław] Galeria-widmo straszy przy al. Śląskiej. Miasto obiecuje: ktoś ją postawiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Galeria-widmo straszy przy al. Śląskiej. Miasto obiecuje: ktoś ją postawi
Mamy piękny nowy stadion na Pilczycach. A obok równie piękną dziurę w ziemi wypełnioną wodą. Miała t...
[Warszawa] Osiedle Tęczowe zaprasza na Dzień Otwarty z „Rodziną na Swoim”artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Osiedle Tęczowe zaprasza na Dzień Otwarty z „Rodziną na Swoim”
W sobotę 11 lutego, firma Dolcan organizuje na warszawskim Osiedlu Tęczowym Dzień Otwarty. Dlaczego...
[Gdańsk] Odsłonięcie nowego Neptuna na dziedzińcu Kwartału Kamienicartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Odsłonięcie nowego Neptuna na dziedzińcu Kwartału Kamienic
7 września br. odbyła się uroczystość oficjalnego odsłonięcia nowej fontanny Neptuna na dziedzińcu K...
[Wrocław] Na Oławskiej zabytkowe budynki zmieniają się w nowoczesne biurowceartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Oławskiej zabytkowe budynki zmieniają się w nowoczesne biurowce
Tuż obok siebie, przy zbiegu ulicy Oławskiej z Łaciarską powstają dwa nowoczesne biurowce. Jeden jes...
[Warszawa] LC Corp otwiera biurowiec Wola Center w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] LC Corp otwiera biurowiec Wola Center w Warszawie
LC Corp SA  oddaje do dyspozycji najemców nowoczesny kompleks biurowy Wola Center, zlokalizowan...
[Warszawa] Mermaid Properties stawia na zielone budownictwoartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Mermaid Properties stawia na zielone budownictwo
Mermaid Properties, spółka rewitalizująca kamienicę zlokalizowaną przy ul. Jasnej 26 w ścisłym centr...
[Warszawa] Kolejny najemca Oxygen Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Kolejny najemca Oxygen Park
Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. jest kolejnym najemcą kompleksu biurowego Oxygen Park, zloka...
REKLAMA